تعمیر ماشین لباسشویی، این مشکلات تعمیرکار نمیخواد

بلاگ آموزشی ژور

بهترین مفید ترین مطالب آموزشی را در ژور بخوانید

تعمیر ماشین لباسشویی، این مشکلات تعمیرکار نمیخواد.

تعمیر ماشین لباسشویی، این مشکلات تعمیرکار نمیخواد.

ادمین
1399/03/08
0
16

مختصر مقاله:

ماشین لباسشویی روشن نمی شود!

لباس ها را درون ماشین لباسشویی گذاشته اید و ماشین را آماده کرده اید تا فرآیند شست و شو را شروع کند. با فشردن دکمه پاور متوجه می شوید ماشین لباسشویی روشن نمی شود! در چنین مواقعی موارد زیر را چک کنید:

 • اتصال سیم برق به پریز را در پشت ماشین لباسشویی چک کنید. ممکن است تکان های شدید لباسشویی باعث در آمدن سیم برق بشود.
 • اگر از محافظ یا سه راهی برای اتصال برق استفاده می کنید؛ از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. ممکن است اتصالی کرده باشد.
 • امکان خرابی دکمه استارت یا همان کلید خاموش و روشن وجود دارد. یک بار دیگر دکمه خاموش و روشن را فشار دهید. در این حالت ممکن است اشکال از اهرم تعبیه شده باشد که میکروسوییچ را خوب فشار نمی دهد.
 • اگر چراغ ماشین لباسشویی روشن می شود اما دستگاه شروع به کار نمی کند؛ احتمال خراب شدن چرخ دنده ها وجود دارد. این مشکل زمانی ایجاد می شود که حرکت محور موتور به حرکت محور تایمر منتقل نمی شود. برای این مشکل باید با نمایندگی مجاز شرکت سازنده تماس بگیرید.

۲-ماشین لباسشویی تمام پودر درون مخزن را استفاده نمی کند!

 • مطمعن شوید نوع پودری که استفاده می کنید متناسب با ماشین لباسشویی شماست.
 • بهترین راهکار برای رفع این مشکل بیرون آوردن مخزن پودر و شستن رسوبات آب است. بهتر است هر شش ماه یا یک سال یک بار این کار را انجام دهید.

۳-مخزن شست و شوی ماشین لباسشویی نمی چرخد!

 • اگر ماشین لباسشویی روشن می شود و آب گیری هم می کند اما مخزن نمی چرخد؛ احتمالا تسمه لباسشویی پاره شده است. باید تسمه را تعویض کنید. بهتر است از یک تعمیرکار کمک بگیرید

۴-ماشین لباسشویی در حین انجام کار شدیدا می لرزد!

 • این مشکل ممکن است به دلیل تراز نبودن ماشین لباسشویی اتفاق بیفتد. اگر ماشین لباسشویی خود را تازه خریداری و نصب کرده اید یا در اساس کشی جابه جایش کرده اید؛ بهتر است یک بار دیگر از تنظیم بودن پایه های آن اطمینان حاصل کنید.
 • اگر ماشین لباسشویی در زمان آب کشی شدیدا می لرزد، مشکل مربوط به تایمر یا همان زمانسنج است. با خراب بودن تایمر، ماشین لباسشویی دور تند و کند را قاطی می کند.
 • اگر با تراز کردن یا تعویض تایمر مشکل برطرف نشد؛ بهتر است از یک متخصص برای تعمیر ماشین لباسشویی کمک بگیرید.

۵-ماشین لباسشویی چند دقیقه بعد از روشن شدن از کار می افتد!

 • در این حالت احتمالا بار ماشین لباسشویی بیش از حد تعیین شده است. دقت کنید وسایلی مانند روتختی یا پتو بعد از خیس شدن سنگین تر می شوند! اگر قصد شست و شوی آن ها را دارید بهتر است تک تک انجامش دهید.

تعمیر ماشین لباسشویی ماشین لباسشویی علت خرابی ماشین لباسشویی راهنمای ماشین لباسشویی علت خرابی لباسشویی سایت ژور جهیزیه لوازم خانگی تعمیرات لوازم خانگی تعمیرات ماشین لباسشویی

نویسنده: الهام هستم فارغ تحصیل ارشد تجارت الکترونیک وعلاقه مند به تولید محتوا در زمینه های اموزش کار با وسایل برقی خانگی و تجربه های خانه داری


Elham
Elham

elham.saadat.mnsh@gmail.com

هشدار! کاربر گرامی برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
عضویت ورود به حساب کاربری