انواع ماشین لباسشویی را بشناسیم

بلاگ آموزشی ژور

بهترین مفید ترین مطالب آموزشی را در ژور بخوانید

انواع ماشین لباسشویی را بشناسیم

انواع ماشین لباسشویی را بشناسیم

ادمین
1399/03/08
0
353

مختصر مقاله:
اگر میخواهید انواع مدل های ماشین لباسشویی رو بشناسید این مطلب رو بخونید

 

با وجود تنوع بالای تولیدات لوازم خانگی قابل تصور است که با طیف گسترده ای از انواع ماشین لباسشویی با ویژگی های خاص خود رو به رو شویم، با این حال می توان ماشین لباسشویی را به طور کلی در این سه دسته تقسیم بندی کرد:

ماشین لباسشویی در از بالا: در این مدل ماشین لباسشویی مخزن آب پر می شود و شستشوی لباس هم با حرکت چرخشی اتفاق می افتد. این نوع ماشین لباس شویی به نسبت سایر دستگاه ها قیمت کمتری دارد و کاربرد آن هم آسان تر و ساده تر است. معمولا این نوع لباسشویی ابعاد کمی داشته و جای کمی را هم اشغال می کند. باید گفت که ماشین لباسشویی در از بالا، فقط توان شستشوی لباس داشته و کاربرد دیگری ندارد. ظرفیت این دستگاه ها حدود ۳ تا ۷ گیلوگرم است و مصرف آب آن هم نسبتا بالاست. این را هم اضافه می کنیم که از این مدل لباسشویی نمی توان انتظار داشت که صدای زیادی تولید نکند!

ماشین لباسشویی در از جلو: این نوع ماشین لباسشویی ها امروزه رواج بیشتری در خانه ها پیدا کرده اند. این نوع ماشین لباسشویی ها کف کمتری تولید می کنند و مواد شوینده هم به خوبی نقش خود را ایفا می کنندماشین لباسشویی در از جلو مقرون به صرفه تر بوده و در طیف قیمت های متفاوتی در بازار قابل دسترس هستند. در این ماشین لباسشویی ها رطوبت لباس ها با کمک چرخش مدوری که اتفاق می افتد تا حد زیادی برطرف می شود که همین مسئله هم باعث کاهش مصرف انرژی می شود. باید این را هم اضافه کرد که این نوع ماشین لباسشویی ها به نسبت صدای کمتری دارند.

انواع ویژگی ماشین لباسشویی

در رابطه با خرید ماشین لباسشویی باید بر بسیاری از ویژگی های یک دستگاه خوب به خوبی احاطه داشت که برخی از این ویژگی ها را ادامه برایتان می آوریم.

داشتن یا نداشتن تسمه: برخی از ماشین لباسشویی ها که اتفاقا گران تر هم هستند تسمه ندارند. موتو این نوع مدل ها در پشت قرار دارد و بدون هیچ واسطه ای محفظه را به گردش در می آورد. این در صورتی است که ماشین لباسشویی تسمه دار، موتوری در قسمت پایینی دارد که با کمک تسمه، محفظه لباسشویی هم به حرکت می افتد.

معمولا ماشین لباسشویی هایی که تسمه ندارند لرزش و صدای کمتری احساس می شود. این نوع مدل ها از لحاظ مصرف انرژی نیز به صرفه تر هستند و اگر محفظه آن را بیش از حد از لباس پر کنید دستگاه به خودی خود تشخیث داده و کار خودش را شروع نمی کند.

سرعت گردش خشک کن: قدرت خشک کردن لباس در ماشین لباسشویی به میزان سرعت گردش در دقیقه بستگی دارد. بنابراین باید برای خرید ماشین لباسشویی به سراغ سرعتی بروید که برای مصارف شما پاسخگو باشد.

ماشین لباسشویی دو قلوویژگی این نوع لباسشویی آن است که شستشوی لباس با به صورت معلق شدن رخ می دهد. این دستگاه ها مصرف آب کمتری دارند که دلیل آن هم ظرفیت محدودشان است. سرعت چرخش در این نوع لباسشویی ها بسیار بالایت و کف کمتری هم تولید می شود. برخی از مدل های این نوع ماشین لباسشویی ها تا ۹ کیلوگرم هم ظرفیت دارند و شستشوی لباس را هم به خوبی به اتمام می رساند. ویژگی برجسته ای که این نوع ماشین لباسشویی ها دارند برخورداری از بخش خشک کن است که با سرعت بالایی که دارد کار را زودتر به انجام می رساند. می توان اضافه کرد که به دلیل آنکه در این نوع ماشین لباسشویی، همزن وجود ندارد امکان قرار دادت مقدار لباس بیشتری مهیا می شود.

اگر بخواهیم از معایب این نوع از ماشین لباسشویی را هم از قلم نیندازیم باید بگوییم که در این نوع ماشین لباسشویی ها احتمال چروک شدن لباس ها بسیار زیاد است، چراکه سرعت چرخش لباس ها بالاست.

کنترل حرارت آب: بسیاری مدل های ماشین لباسشویی دارای سیستم حرارتی بوده و دمای حرارت آب را کنترل می نمایند. در این میان باید به تاثیر آب گرم بر شستشوی هر نوع از پارچه و نحوه شستشوی آن هم اشاره کنیم. پس این ویژگی می تواند برای سلامت و تمیزی هرچه بهتر لباس شما مفید باشد.

گواهی NSF: این گواهی در واقع نشان دهنده عملکرد شستشوی ماشین لباسشویی شما بوده و نشان می دهد که می تواند ۹۹ درصد از باکتری ها را از لباس ها پاک کند.

برچسب انرژی: این برچسب نشان دهنده میزان بازدهی ماشین لباسشویی شماست. این برچسب دارای دسته بندی هایی از A تا G است که به ترتیب بازدهی بالا تا پایین را به خوبی مشخص می کند.

باید گفت که ماشین لباسشویی می تواند برخی ویژگی های دیگری نیز داشته باشد که شامل چرخش مضاعف، حالت لکه بر، آب کشی اضافه، قفل کودک، حسگر رطوبت، بازکننده چروک و… می شود.


ماشین لباسشویی انواع لباسشویی انواع ماشین لباسشویی راهنمای ماشین لباسشویی راهنمای خرید لوازم خانگی راهنمای خرید ماشین لباسشویی پرفروشترین ماشین لباسشویی سال جهیزیه لوازم خانگی سایت ژور

نویسنده: الهام هستم فارغ تحصیل ارشد تجارت الکترونیک وعلاقه مند به تولید محتوا در زمینه های اموزش کار با وسایل برقی خانگی و تجربه های خانه داری


Elham
Elham

elham.saadat.mnsh@gmail.com

هشدار! کاربر گرامی برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
عضویت ورود به حساب کاربری