با مایکروویو هم میشه سبزیجات رو بخارپز کرد (بخارپزکردن سبزیجات با مایکروویو)

بلاگ آموزشی ژور

بهترین مفید ترین مطالب آموزشی را در ژور بخوانید

با مایکروویو هم میشه سبزیجات رو بخارپز کرد (بخارپزکردن سبزیجات با مایکروویو)

با مایکروویو هم میشه سبزیجات رو بخارپز کرد (بخارپزکردن سبزیجات با مایکروویو)

ادمین
1399/03/12
0
1395

مختصر مقاله:
مگه مایکروویو هم عمل بخارپزکردن رو انجام میده؟

برای پخت سبزیجات هر روشی مناسب است به غیر از سرخ‌کردن. معمولاً متخصصان تغذیه با هر روشی که باعث شود شما سبزیجات بیشتری مصرف کنید موافق‌اند. با به‌کارگیری روش‌های جدید، شما کاری می‌کنید که نه تنها خودتان، بلکه سایر اعضای خانواده نیز میل بیشتری به خوردن سبزیجات پیدا کنند.شاید تعجب کنید وقتی بدانید که می‌توانید سبزیجات را در مایکروویو بخارپز کنید. پخت هویج با مایکروویو و بخارپز کردن به حفظ مواد مغذی این سبزیجات کمک می‌کند با این وجود باید در نظر داشت که سبزیجات را باید به هر دو صورت پخته و خام مصرف کرد.امروزه سبزیجات پاک‌شده‌ی منجمد و غیرمنجمد و بسته‌بندی‌شده در فروشگاه‌ها به فروش می‌رسد که به همان شکل بسته‌بندی شده می‌توان آن‌ها را بخارپز کرد. بسته‌ی سبزی را داخل مایکروویو قرار دهید، و تنطیمات پخت را انجام داده و منتظر بمانید.
اگر سبزی تازه خریده‌اید و پاک کرده‌اید، می‌توانید آن‌ها را هم به همان سادگی با استفاده از مایکروفر بخارپز کنید. ابتدا باید کارهایی را انجام دهید.

طریقه‌ی بخارپز کردن با مایکروویو

اول سبزی‌ها را پاک کرده، قسمت‌های اضافی را جدا کنید. و با آب تمیز بشویید. بگذارید تا خشک شوند و آبی اضافی نداشته باشند. سپس، سبزی‌ها به شکل دلخواه خرد کنید. آن‌ها را در ظرف مخصوص مایکروویو قرار دهید. سلفون را روی ظرف خیلی محکم و سفت بکشید.
زمان مورد نیاز برای بخارپز کردن سبزیجان به دو عامل بستگی دارد: قدرت مایکروویو شما و نوع سبزی که می‌خواهید بخارپز کنید.
به عنوان مثال با استفاده از یک مایکروویو ۱۰۰۰ وات، برای بخارپز کردن کامل یک ظرف پر از کلم بروکلی خرد شده حدود یک و نیم دقیقه وقت لازم است. بخارپز کردن هویچ به اندازه‌ی کلم بروکلی زمان نمی‌برد. اما شما باید مدت زمان‌های متفاوتی را با مایکروویوتان امتحان کنید تا بهترین حالت‌ها را پیدا کنید.
مایکروویو را روی بیشترین درجه قرار داده و ظرف سبزیجات را به مدت یک دقیقه آنجا قرار دهید. اگر به طور کامل بخارپز نشدند، ۳۰ ثانیه دیگر هم ادامه دهید.
سبزی‌های بخارپز شده را از مایکروویو درآورده و لذت ببرید!
این روش بخارپز کردن سبزیجات اساساً برای همه نوع سبزیجاتی قابل کاربرد است. مایکروویو آب موجود در سبزیجات را گرم می‌کند که این باعث بخارپزی سریع آن‌ها می‌شود. چون این روش خیلی راحت و سریع است می‌توانید در مدت زمان خیلی کم سبزی‌جات مختلفی را بخارپز کنید.


بخارپز کردن مایکروویو حالت بخارپزکردن مایکروویو مایکروویو اشپزی با مایکروویو با مایکروویو هم میشه سبزیجات رو بخارپز کرد بخارپزکردن سبزیجات با مایکروویو راهنمای مایکروویو کاربردهای مایکروویو سایت ژور لوازم خانگی

نویسنده: الهام هستم فارغ تحصیل ارشد تجارت الکترونیک وعلاقه مند به تولید محتوا در زمینه های اموزش کار با وسایل برقی خانگی و تجربه های خانه داری


Elham
Elham

elham.saadat.mnsh@gmail.com

هشدار! کاربر گرامی برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
عضویت ورود به حساب کاربری