مشکلات متداول آبسردکن یخچال

بلاگ آموزشی ژور

بهترین مفید ترین مطالب آموزشی را در ژور بخوانید

مشکلات متداول آبسردکن یخچال

مشکلات متداول آبسردکن یخچال

ادمین
1399/03/10
0
169

مختصر مقاله:

آبسردکن روشن نمی‌شود
یکی از دلایل روشن نشدن آبسردکن، قطع شدن جریان برق شهری و یا جریان ضعیف برق است. ابتدا باید پریز برق و سیم‌پیچی‌های ترموستات را بررسی کنید و در صورت سالم بودن این بخش‌ها باید با دستگاه ولت‌متر جریان برق شهری را کنترل کنید.
کلید آبسردکن
در صورت خرابی کلیدهای آبسردکن، جریان برق قطع و جریان ولتاژ به آبسردکن برقرار نمی‌شود. در صورت وجود اتصالی و خرابی در کلیدها، باید آن‌ها را تعویض کنید.

برد کنترلی آبسردکن
مهم‌ترین بخش در آبسردکن برد کنترلی است. این برد عملکرد اصلی سیستم آبسردکن را برعهده دارد. در صورت بروز مشکل در این برد، تامین برق کلی آبسردکن متوقف خواهد شد. گاهی خرابی آبسردکن به‌دلیل وجود مشکل در یک قطعه‌ی کوچک از برد است و با تعویض آن قطعه ایراد دستگاه برطرف می‌شود. پس نیازی نیست که تمام برد را تعویض کنید.
فشار کم سیستم آب خانگی
مورد دیگر بروز مشکل در آبسردکن به فشار آب خانگی مربوط می‌شود. این مورد یکی از دلایل اصلی برای دریافت نکردن نتیجه مطلوب از آبسردکن‌ یخچال است. زیرا شیرهای ورودی حداقل و حداکثر مجازی برای فشار آب دارند که در صورت یکی نبودن با این استاندارد، آبسردکن دچار مشکل خواهد شد.
 

شیر ورودی آب
مورد بعدی برای عملکرد نادرست آبسردکن شیرهای ورودی آب هستند. در صورت بروز خرابی در این شیرها، شیر ورودی باز نشده و آب از آبسردکن خارج نخواهد شد. برای رفع این مشکل از یک مولتی‌متر برای تست اتصال جریان شیر ورودی استفاده کنید و اگر اتصال وجود نداشت، شیر ورودی را تعویض کنید.
یخ‌زدگی لوله‌های آب
یکی از اصلی‌ترین دلایل برای عدم عملکرد صحیح آبسردکن یخچال، وجود یخ‌زدگی در لوله‌ها است. در صورت یخ‌زدگی لوله‌هایی که داخل درِ یخچال قرار دارند، آبی از آبسردکن خارج نخواهد شد. این مشکل در صورت دمای نامناسب یخچال ایجاد می‌شود. برای تشخیص یخ‌زدگی لوله‌ها باید لوله را در قسمت زیرین در جدا کرده و داخل آن بدمید، در صورت عبور نکردن هوا، لوله دچار یخ‌زدگی شده است. برای رفع این مشکل باید یخ‌زدگی لوله را برطرف کنید.
فیلتر آب
فیلتر آب نیز یکی از دلایل کار نکردن آبسردکن است. در صورت مسدود شدن این فیلتر، جریان آب قطع خواهد شد. توصیه می‌شود هر ۶ ماه اقدام به تعویض فیلتر کنید. البته ناگفته نماند، بسته به محل زندگی شما، فاصله‌ی زمانی تعویض فیلتر هم تغییر می‌کند. اگر مقدار رسوب آب شهری منطقه بیش‌از حد مجاز است، باید مدت زمان استفاده از هر فیلتر را کاهش دهید.

نظافت محفظه‌ی آبسردکن و یخ‌ساز
پیشنهاد می‌شود که گاهی اقدام به تمیز کردن محفظه‌ی آبسردکن و یخ‌سازکنید. با این کار رسوب و آلودگی هم از بین می‌رود و آب طعم نامطلوب نخواهد گرفت.
کلید درِ یخچال
گاهی به‌دلیل باز بودن درب یخچال، آبسردکن و یخ‌ساز خاموش می‌شوند. اگر کلید در خراب باشد نیز این مشکل بروز خواهد داد. از سالم بودن کلید اطمینان حاصل کنید.
کم شدن و تخلیه کامل گاز یخچال
درصورتی که گاز یخچال کم شود، سرمای آن نیز کاهش می‌یابد. این مشکل درمورد آبسردکن هم صدق می‌کند. اگر گاز آبسردکن کم شود، سرمای کافی را نخواهد داشت


مشکلات متداول آبسردکن یخچال یخچال آبسردکن یخچال مشکلات آبسردکن یخچال تعمیرات لوازم خانگی تعمیرات یخچال سایت ژور

نویسنده: الهام هستم فارغ تحصیل ارشد تجارت الکترونیک وعلاقه مند به تولید محتوا در زمینه های اموزش کار با وسایل برقی خانگی و تجربه های خانه داری


Elham
Elham

elham.saadat.mnsh@gmail.com

هشدار! کاربر گرامی برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
عضویت ورود به حساب کاربری