رفع مشکل نشت نمک در ماشین ظرفشویی

بلاگ آموزشی ژور

بهترین مفید ترین مطالب آموزشی را در ژور بخوانید

 رفع مشکل نشت نمک در ماشین ظرفشویی

رفع مشکل نشت نمک در ماشین ظرفشویی

ادمین
1399/03/10
0
955

مختصر مقاله:

برای شستن ظروف درماشین ظرفشویی از مواد شوینده متفاوتی استفاده می‌شود که هر کدام کارایی و ویژگی خاصی دارند. نمک ماشین ظرفشویی هم از مهم‌ترین موادی است که برای تمیز کردن ظروف به آن نیاز دارید، ولی گاهی با آن به مشکل برمی‌خورید و باید در پی رفع آن باشید.

با وجود اینکه هر کدام از مواد شوینده مصرفی ماشین ظرفشویی، می‌توانند تاثیر بسیار مثبتی روی تمیز و براق شدن ظروف داشته باشند، ولی گاهی متوجه لک و رسوب روی سطح ظروف خواهید شد. این مسئله در طولانی مدت ظاهر ظروف را کدر و تیره کرده که خوشایند هم نیست. با رعایت نکردن موارد اصولی در نگهداری از این دستگاه آن را به وسیله‌ی اضافی بدون کاربرد در خانه تبدیل نکنید. دیده شده که عده‌ای از کدر و تیره شدن ظروف، در اثر شست‌شوی آن‌ها با ماشین ظرفشویی شکایت داشته و دیگر تمایلی به استفاده از آن ندارند.

همیشه از محصولات مرغوب برای ماشین ظرفشویی استفاده کنید، گاهی به‌کارگیری مواد فاقد کیفیت، مشکلات جبران ناپذیری به دستگاه وارد می‌کند.

دلیل کدر شدن ظروف کریستال و مات شدن ظروف استیل، وجود رسوب در آب است. برای رفع این مشکل باید از جلادهنده، ژل و نمک‌های مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده شود. این نمک‌ها املاح و رسوب را از بین برده و به نوعی سختی آب را می‌گیرد.

البته اگر در هنگام استفاده از مواد شوینده دقت کافی داشته باشید و استاندارد لازم را رعایت کنید، به طور قطع عمر دستگاه بیشتر شده و ظروف تمیزتر خواهند شد. ولی گاهی باید از مواد جلادهنده هم استفاده کنید تا نتیجه‌ای مطلوب‌تر حاصل شود. تعمیر ماشین ظرفشویی در محل با آچاربازدر صورتی که شما هم با مشکل نشت نمک در ماشین ظرفشویی مواجه شدید و اطلاعات این مقاله آن را بر طرف نکرد، به راحتی می‌توانید در سامانه آنلاین آچارباز درخواست خود را ثبت کرده تا کارشناس با شما تماس گرفته و هماهنگی‌های لازم جهت تعمیر ماشین ظرفشویی صورت گیرد.ثبت درخواست

ممکن است در استفاده از جلادهنده هم به مشکل برخورد کنید. راه‌کارهایی برای رفع این مشکل داریم در بهبود کیفیت به شما کمک خواهد کرد. نمک ظرفشویی نیز از موادی است که گاهی مشکل‌ساز می‌شود. یکی از مشکلات شایع دررابطه با آن، نشت نمک از مخزن مخصوص است.

دلیل نشت نمک از مخزن در ماشین ظرفشویی چیست؟

اگر متوجه شدید که مقداری نمک از مخزن بیرون زده، ابتدا از محکم بودن درپوش اطمینان حاصل کنید. گاهی دلیل اصلی این مشکل همین نیمه باز بودن درپوش است.

یکی دیگر از مواردی که ممکن است موجب نشت نمک شود، پر بودن بیش از حد مخزن است.

ولی اگر هیچ‌کدام از این‌ موارد دلیل نشت نمک نبود، باید با یک تکنسین ماهر مشورت کنید.

نکاتی برای جلوگیری از نشت نمک:

  • باید هر زمانی که نشانگر نمک دستگاه اعلام کرد اقدام به اضافه کردن نمک کنید.
  • از پر کردن بیش از حد مخزن خودداری کنید. حدود یک سانتی‌متر از بالای مخزن باید همیشه خالی باشد.
  • نمک را با حجم کم و با استفاده از قاشق و یا قیف به مخزن منتقل کنید. با این کار از پر شدن بیش از حد مجاز هم جلوگیری خواهید کرد.
  • همیشه از محصولات مرغوب برای ماشین ظرفشویی استفاده کنید، گاهی به‌کارگیری مواد فاقد کیفیت، مشکلات جبران ناپذیری به دستگاه وارد می‌کند.
  • میزان استفاده ار نمک به سختی آب منظقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید برمی‌گردد. هرچقدر میزان سختی آب بیشتر باشد، مقدار بیشتری از نمک داخل مخزن کاسته می‌شود. از این رو باید حواستان به چراغ نمایشگر نمک دستگاه باشد.
  • هر بار که اقدام به تمیز کردن ماشین ظرفشویی کردید، مخزن نمک را نیز کنترل کنید و از محکم بسته شدن درپوش آن اطمینان حاصل کنید.
  • گاهی یکی از دلایل افزایش مصرف نمک، همین باز بودن درپوش است.

 


رفع مشکل نشت نمک در ماشین ظرفشویی رفع مشکل نشت نمک درظرفشویی نمک ماشین ظرفشویی راهنمای ماشین ظرفشویی ماشین ظرفشویی سایت ژور لوازم خانگی

نویسنده: الهام هستم فارغ تحصیل ارشد تجارت الکترونیک وعلاقه مند به تولید محتوا در زمینه های اموزش کار با وسایل برقی خانگی و تجربه های خانه داری


Elham
Elham

elham.saadat.mnsh@gmail.com

هشدار! کاربر گرامی برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
عضویت ورود به حساب کاربری