توضیح دکمه های ماکروفرهای سامسونگ

بلاگ آموزشی ژور

بهترین مفید ترین مطالب آموزشی را در ژور بخوانید

توضیح دکمه های ماکروفرهای سامسونگ

توضیح دکمه های ماکروفرهای سامسونگ

ادمین
1399/11/26
0
26824

مختصر مقاله:
با ماکروفرتون اشپزی کنید

 

 ماکروفر ها یکی از بهترین وسیله ها برای طبخ و گرم کردن غذا ها به شمار می روند.

اکثر مردم از مایکروویوو ماکروفرها فقط برای گرم کردن قهوه، ذوب کره، یا گرم کردن غذا های مانده در یخچال استفاده می کنند، در صورتی که با دانستن نحوه ی استفاده از مایکروویو شما  کار های خیلی بیشتری با مایکروویو می توانید انجام دهید. هرچقدر شما اطلاعات بیشتری از نحوه ی استفاده از مایکروویو را بدانید، می توانید نتایج بهتری به دست آورید.

توضیح دکمه های ماکروفر

دکمه های مختلف مایکروویو و ماکروفر در مدل ها و برند های مختلف می توانند متفاوت باشند. اما ما در این مقاله به رایج ترین نماد ها و دکمه های استفاده شده در مایکروویو می پردازیم.

دکمه ی  start: این دکمه همان دکمه ی شروع به کار در مایکروویو می باشد. با فشار دادن این دکمه مایکروویو روشن می شود.

دکمه ی  stop: در بعضی از مدل ها   cancelنیز نوشته می شود. این دکمه برای توقف کار می باشد. اگر ۲ بار این دکمه را فشار دهید می تواند زمان را صفر کند و تنظیمات را به حالت اولیه بر گرداند.

دکمه ی clock: در بعضی مدل ها  time  نیز نوشته می شود. این دکمه برای مدت زمان کار مایکروویو می باشد. برای تنظیم دستی زمان، شما باید ابتدا روی نماد ساعت فشار دهید و با استفاده از دکمه های ۱ تا ۹ ابتدا دقیقه و سپس ثانیه را مشخص کنید. به این ترتیب زمان مورد نظر خود را وارد کنید و در نهایت دکمه ی سبز رنگ یا اینتر  را برای شروع کار فشار دهید. در بعضی مدل ها بعد از تنظیم ساعت باید دوباره دکمه ی ساعت را فشار دهید تا زمان تایید شود. در بعضی از مایکروفر و مایکروویو ها که اکثرا مدل های قدیمی تری هستند، دکمه ی تنظیم ساعت وجود ندارد، در عوض یک پیچ وجود دارد که شما با چرخاندن آن می توانید میزان زمان دلخواه خود را تنظیم کنید.

دکمه های ۱ تا ۹ : در قسمت جلوی مایکروفر و مایکروویو شماره هایی از ۱ تا ۹ وجود دارد. این شماره ها برای وارد کردن زمان پخت و پز و گرمای دلخواه تعبیه شده است. البته این دکمه ها در مدل های جدید می توانند کاربرد های بیشتری نیز داشته باشند.

دکمه ی  micro  :  از این گزینه برای پخت و پز و گرم کردن غذا استفاده می شود. که در واقع بیشترین استفاده را در مایکروویو دارد.

دکمه ی  grill : اگر میخواهید از تنظیمات گریل در مایکروویو یا ماکروفر استفاده کنید، می توانید این دکمه را انتخاب کنید و سپس دکمه ی استارت را فشار دهید. در واقع این قابلیت در مایکروویو برای برشته کردن غذا ها به کار می رود. در بعضی مدل ها که قدیمی تر هستند، این قابلیت به صورت پیچی می باشد، پیچ را روی حالت  grill  بچرخانید و سپس دکمه ی  enter  و در نهایت گزینه ی  start را بزنید. روی حالت گریل احتیاجی به گذاشتن در پوش نیست. در این حالت می توانید از ۳ پایه ی فلزی نیز استفاده کنید.

دکمه ی  combi  : این دکمه در واقع ترکیب پخت و برشته کردن غذا را با هم انجام می دهد. در این حالت سیستم micro و  grill  به طور همزمان با هم کار می کنند.

دکمه ی  power : این دکمه بیان گر میزان قدرت مایکروویو در پخت می باشد. توسط این دکمه می توانید میزان دما را از مینیمم دما تا ماکسیمم دمای ممکن تنظیم کنید. همچنین در بعضی مدل ها به جای این دکمه از پیچ استفاده شده است.

دکمه ی  auto defrost  : این گزینه به معنای یخ زدایی اتوماتیک می باشد. با استفاده از آن می توانید مواد یخ زده را آب کنید. اگر یک بار این گزینه را فشار دهید و سپس دکمه ی چرخان ماده ی غذایی را انتخاب کنید، که این گزینه های روی دکمه ی چرخان شامل ۱- گوشت، ۲- مرغ، ۳- ماهی، ۴- نان می باشند. و در انتها گزینه ی اینتر و سپس گزینه ی استارت را بزنید.  در این حالت لازم است در حین کار شما درب را باز کنید تا غذا را بچرخانید. در صورت نیاز به چرخاندن غذا دستگاه بوق می زند. همچنین در این گزینه شما باید وزن غذا را نیز مشخص کنید.

دکمه ی  weight  : این دکمه ی برای تعیین وزن مواد غذایی می باشند.

دکمه ی  convection  : به معنای هوای خشک می باشد و برای پخت انواع کیک و شیرینی استفاده می شود. و تقریبا مانند فر عمل می کند.

نشانگر اتمام کار مایکروفر و مایکروویو : بعد از این که پخت و پز به اتمام برسد، دستگاه صدای بوق می زند و شما باید دکمه ی stop را بزنید تا صدای بوق قطع شود و درب را باز کنید و غذا را بیرون بیاورید.

 

 

آموزش پخت با کانوکشن در مایکروفر:

برای پخت با کانوِکشن دکمه کانوِکشن را آنقدر بزنید تا به دمای مورد نظر برسید. برای پخت غذا در 170 درجه سانتیگراد برای مدت 40 دقیقه باید مراحل زیر را انجام دهید:

  1. دکمه توقف را بزنید.
  2. برای وارد کردن دمای مورد نظر دکمه کانوِکشن را  بزنید.
  3. با ولوم برنامه زمان را تعیین نمایید.
  4. دکمه شروع را بزنید.

گرم کردن دستگاه با کانو کشن (پیش گرمایش)

1- در حالت پیش گرمایش دستگاه باید حتما خالی باشد.

2- یکبار کلید کانوکشن را فشار دهید تا 200 درجه سانتیگراد در صفحه نمایش ظاهر شود.

3- با کلید چرخان می توانید دما را تا حداقل 40 درجه و حداکثر 250 درجه سانتیگراد کم یا زیاد کنید.

4- کلید start را فشار دهید تا pr-h نمایان شود و دستگاه شروع به کار کند.

5- پیش گرمایش زمان معین ندارد و هر موقع به دمایی که باید برسد رسید یک بار بوق می زند و نوشته ی pr-h چشمک می زند.

*** برای درست کردن شیرینی ها بعد از مرحله پیش گرمایش:

ابتدا 1 بار stop را فشار دهید و درب دستگاه را باز کرده و زود سه پایه کوتاه و شیرینی را داخل دستگاه گذاشته و درب دستگاه را می بندیم و با کلید چرخان زمان پخت را مشخص و کلید start را می زنیم.

نکته: دمای پیش گرمایش و پخت شیرینی ها طبق دستور فر گاز با همان زمان درست می شود.

*** برای درست کردن کیک ها بعد از پیش گرمایش:

ابتدا 2 بار stop می زنیم تا دستگاه خاموش و صفر شود و سپس مایع کیک را در دستگاه گذاشته و برنامه پخت کیک را مشخص می کنیم.

نکته: پیش گرمایش همه کیک ها 180 درجه سانتی گراد می باشد.

 

 استفاده از دکمه گریل (grill) :  

گریل (grill) همان سرخ‌ کن یا برشته‌ کن است. از این دکمه می‌توان برای برشته کردن سطح غذای پخته شده استفاده کرد.

دکمه گریل ممکن است تا سه درجه تنظیم داشته باشد که هر کدام مختص یک سری از غذاهاست.

سیستم گریل یا برشته کردن با فشردن دکمه grill به کار می‌افتد. اگر بخواهیم مواد غذایی فقط برشته شوند از این کلید استفاده می‌کنیم. گریل قدرت پخت ندارد و فقط میزان برشتگی سطح مواد غذایی را مشخص می‌کند. البته در استفاده از امکان گریل ظرف باید بدون درپوش و روی سه پایهٔ بلند باشد.

حداکثر زمان پخت با گریل 95 دقیقه می باشد. پخت با گریل برای برش های نازک گوشت، استیک، کباب، جوجه کباب، سوسیس وهمچنین ساندویچ های داغ و غذاهای ته چین دار مناسب می باشد.

 

 


ماکروفر ماکروفرسامسونگ اشپزی با ماکروفر سامسونگ سرخ کردن با فر دکمه های مایکروفرسامسونگ مایکروفر مایکروویو پنل مایکروویو سامسونگ راهنمای مایکروفر راهنمای مایکروفر سامسونگ سایت ژور جهیزیه لوازم خانگی لوازم خانگی سامسونگ

نویسنده: الهام هستم فارغ تحصیل ارشد تجارت الکترونیک وعلاقه مند به تولید محتوا در زمینه های اموزش کار با وسایل برقی خانگی و تجربه های خانه داری


Elham
Elham

elham.saadat.mnsh@gmail.com

هشدار! کاربر گرامی برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
عضویت ورود به حساب کاربری