هنگام خرید بخارشوی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

بلاگ آموزشی ژور

بهترین مفید ترین مطالب آموزشی را در ژور بخوانید

هنگام خرید بخارشوی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

هنگام خرید بخارشوی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

ادمین
1399/04/09
0
50

مختصر مقاله:
در هنگام خرید ممکن است سردرگم شوید. در این قسمت به شما کمک می‌کنیم تا یک مدل مناسب با نیازتان را بخرید:

گنجایش:

معمولا بخارشوهایی که به بازار عرضه می‌شوند ظرفیتی بین ۳۰۰ میلی لیتر تا ۳ لیتر دارند. اما اگر گنجایش مخزن بخارشوی انتخاب شده پایین باشد، بهتر است بخارشویی تهیه کنید که امکان اضافه کردن آب در هنگام کار با دستگاه در آن وجود داشته باشد.

توان:

توان دستگاه نشان دهنده کیفیت و قدرت دستگاه در تولید بخار است. دستگاه‌هایی که توان مصرفی آن ها بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ است برای استفاده خانگی مناسب هستند. هر چقدر توان دستگاهی که خریداری می‌کنید بالاتر باشد دستگاه در مدت زمان کمتر، آب درون مخزن را به بخار تبدیل می‌کند.

شما باید سایز بخارشوی و قدرت آن را با توجه به‌اندازه خانه‌تان انتخاب کنید. مثلاً اگر خانه‌تان بزرگ است و کف آن پوشیده از سرامیک می‌باشد، بهتر است از مدل‌هایی با مخزن بزرگ‌تر و قدرت بیشتر استفاده کنید. در غیر این صورت باید هرچند دقیقه یک‌بار مخزن آن را با آب پر کنید، البته همانطور که اشاره کردیم برخی از این دستگاه‌ها قابلیت پر کردن آب در حین کار را نیز دارند و  در برخی دیگر باید دستگاه را خاموش کرده و به آن آب اضافه کنید.

قدرت تولید بخار:

فاکتور دیگری که در خرید یک دستگاه بخار شوی باید به آن دقت کرد، قدرت تولید بخار دستگاه است که بر اساس واحد “بار” اندازه گیری می‌شود. هر چقدر این عدد بالاتر باشد، قدرت پرتاب بخار بالاتر می‌رود. بخارشوی‌هایی که قدرت تولید بخار ۲ تا ۵ “بار” دارند، برای مصارف خانگی مناسب هستند.

سطح خروج بخار  و فشار بخار خروجی:

علاوه بر مخزن آب، سطحی که بخار از آن خارج می‌شود نیز اهمیت دارد، هر چه منافذ و سطح بزرگ‌تر باشد و باقدرت بیشتری بخار تولید کند، پاک‌کنندگی آن نیز بهتر و سریع‌تر است. در مدل های که به صورت “تی” هستند، به سطح خروج بخار دقت کنید؛ نوع الیافی که در این فسمت به کار گرفته شده است بسیار اهمیت دارد.

ﻧﺤﻮه ﺷﺴﺘﺸﻮ و ﺟﻤﻊ آوری رطوبت:

طبیعتا از بین بردن آلودگی سطح در دستگاه های بخارشو به کمک دمای بالا و فشار انجام می‌شود اما نحوه‌ی جمع آوری آلودگی و رطوبت روی زمین در این دستگاه‌ها به دو صورت انجام می‌گیرد. این کار در برخی از مدلهای بخارشوی، به کمک حوله انجام می‌شود که سری مخصوص به خود را دارد و در برخی مدلهای دیگر به کمک ویژگی مکش دستگاه رطوبت حاصل از نظافت از روی سطوح جمع آوری می‌شود. در ﺻﻮرﺗﯽ ﮐﻪ نظافت ﻓﺮش، ﻣﻮﮐﺖ و ﻣﺒﻞ در اوﻟﻮﯾﺖ ﮐﺎری ﺷﻤﺎ ﻗﺮار دارد و ﺗﻤﺎﯾﻠﯽ ﺑﻪ ﺧﺮﯾﺪ دﺳﺘﮕﺎه مجزا برای شستشوی ﻓﺮش و یا ﻣﺒﻞ ﻧﺪارﯾﺪ، ﺑﺨﺎرﺷﻮی‌های ﻣﮑش‌دار گزینه‌های مناسبی محسوب می‌شوند.

میزان فضایی که بخار شوی اشغال می‌کند:

برای کسانی که جای کافی را برای نگهداری بخارشوی‌های حجیم و چندکاره ندارند، خرید مدل پارویی بهترین انتخاب است. اما در صورت انتخاب این مدل بایستی به سنگینی آن نیز توجه داشته باشید.

قابلیت جدا شدن لوله از بدنه:

یکی از نکاتی که اکثرا به آن توجه نمی‌شود قابلیت جدا شدن لوله از بدنه دستگاه و محفظه سیم است. شاید بتوان سیم را دور بدنه پیچاند یا در کنار آن قرار داد اما جدا نشدن لوله‌ی بخار شوی از بدنه باعث می‌شود دستگاه فضای زیادی را اشغال کند.

وزن بدنه:

قبل از اینکه تصمیم خود را برای خرید یک مدل خاص نهایی کنید، حتما بخارشوی را در دست گرفته و میزان سنگینی و راحتی کار با آن را بسنجید. بسیاری از افراد این فاکتور را نادیده می‌گیرند و بعد از خرید متوجه می‌شوند که نمی‌توانند با دستگاه به راحتی کار کنند.

اﯾﻤﻨﯽ:

دﻣﺎی ﺑﺎﻻی ﺑﺨﺎر ﻣﯽ‌ﺗﻮاﻧﺪ ﺳﻮﺧﺘﮕﯽﻫﺎی ﺷﺪﯾﺪی را در صورت نداشتن تجهیزات ایمنی و استاندارد، در افراد ایجاد کند، ﻟﺬا اﯾﻤﻨﯽ در دﺳﺘﮕﺎه‌ﻫﺎی ﺑﺨﺎرﺷﻮ از ﺳﺎﯾﺮ دﺳﺘﮕﺎه‌ﻫﺎی ﻟﻮازم ﺧﺎﻧﮕﯽ از اﻫﻤﯿﺖ ﺑﯿﺸﺘﺮی ﺑﺮﺧﻮردار اﺳﺖ. داﺷﺘﻦ امکاناتی نظیر ﻣﺨﺰن ﺿﺪ اﻧﻔﺠﺎر، ﺳﻮﭘﺎپ ﻗﻔﻞ ﮐﻨﻨﺪه ﺧﻮدﮐﺎر درب ﻣﺨﺰن و ﻗﻔﻞ ﮐﻮدک از مواردی است که باید از وجود آن‌ها در هنگام خرید بخارشوی، اطمینان حاصل کرد.

ﻗﯿﻤﺖ:

قبل از هر چیزی باید میزان بودجه‌ای که در اختیار دارید را در نظر بگیرید. بخارشوهای موجود در بازار آن‌قدر متنوع هستند که انتخاب در میان آن‌ها سخت است. در ابتدا بودجه خود را تخمین بزنید تا گزینه‌های انتخابی شما محدودتر شده و انتخابتان آسان‌تر شود، ﻫﺮ ﭼﻨﺪ ﻗﯿﻤﺖ دﺳﺘﮕﺎه، ﻋﺎﻣﻞ تعیین کننده در ﺗﺼﻤﯿﻢ ﮔﯿﺮی اکثر ﺧﺎﻧﻮاده‌ها برای خرید بخارشوی به حساب می‌آید، اما باید به این نکته توجه داشت که در بسیاری از موارد ارزان بودن قیمت دستگاه‌های بخارشور، به دلیل کیفیت پایین قطعات بکار رفته و عدم رعایت اصول ایمنی و استاندارد در تولید این دستگاه‌ها است. لذا سعی کنید از برندهای شناخته شده و معتبر خریداری کنید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که هر وسیله گران‌قیمت دلیل باکیفیت بودن آن نیست، بسیاری از بخارشوی‌های ارزان‌تر نیز در بازار وجود دارند که طول عمر بیشتری داشته و قابلیت‌های کاربردی در اختیار شما قرار می‌دهند.

بخارشوی با گارانتی تهیه کنید:

در این صورت با اطمینان بیشتری محصول را می‌خرید و در صورتی‌ که بخارشوی شما دچار مشکل شود می‌توانید از خدمات پس از فروش آن استفاده کنید.


هنگام خرید بخارشوی باید به چه نکاتی توجه کرد؟ راهنمای خرید بخارشوی خرید بخارشوی سایت ژور جهیزیه جهیزیه مناسب راهنمای خرید لوازم خانگی راهنمای خرید جهیزیه بخارشوی مناسب

نویسنده:


Elham
Elham

هشدار! کاربر گرامی برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
عضویت ورود به حساب کاربری