راهنمای خرید و انتخاب اتوپرس

بلاگ آموزشی ژور

بهترین مفید ترین مطالب آموزشی را در ژور بخوانید

راهنمای خرید  و انتخاب اتوپرس

راهنمای خرید و انتخاب اتوپرس

ادمین
1399/05/26
0
54

مختصر مقاله:
در این مقاله ما سعی کرده ایم شما برای خرید اتو پرس راهنمایی کنیم.

انواع مختلفی اتو پرس با برند ها و سایز های متفاوت در بازار موجود می باشند. باید توجه داشت که استفاده از اتو پرس مهارت هایی نیز لازم دارد و برای عادت کردن به استفاده از آن به مقداری تمرین نیز نیاز خواهید داشت. فاکتورهای زیادی هنگام خرید اتو پرس باید مورد توجه قرار گیرند و در نهایت خریدار باید بر اساس فاکتوری که از اهمیت بیشتری برای او برخوردار است اقدام به انتخاب و خرید وسیله نماید.
یکی از مهمترین فاکتورها در نظر گرفتن این مساله است که شما قصد دارید از اتو بیشتر برای چه نوع پارچه ای استفاده کنید؟ الیاف طبیعی مانند پارچه های کتانی و یا ابریشمی و نیز پارچه های ساخته شده از الیاف ضخیم مانند جین، به بیشترین مقدار بخار هنگام اتو کردن نیاز دارند.اتویی با قابلیت اسپری بخار و بخار پرفشار برای این چنین پارچه هایی مفید خواهد بود. اگر شما اکثرا پارچه های الیاف مصنوعی یا ترکیبی را اتو می کنید، نیازی به چنین بخار قدرتمندی در اتو پرس خود ندارید.

نکات مهم برای خرید اتو پرسی

اندازه صفحه های اتوپرس از مواردی است که تاثیر زیادی در قیمت دستگاه دارد. اندازه های معمول موجود در بازار ۲۶، ۲۸ و ۳۲ اینچی می باشند. شما باید اندازه اتو را بر اساس نیاز خودتان و همچنین تعداد اعضای خانواده انتخاب کنید. در صورتی که اتوی ۲۶ اینچ نیاز شما را برآورده می کند خرید اتوی ۳۲ اینچ هزینه اضافی و غیرضروری را برای شما دارد.

راه های مختلفی برای کنترل بخار اتو وجود دارد. لزوما روشی بهتر از روش دیگر نخواهد بود ولی شاید ساده ترین روش برای بسیاری بهترین روش نیز محسوب شود. تعدادی از مردم کنترل هایی که به آن عادت دارند و به صورت پیچی یا ریلی هستند را می پسندند در حالی که بقیه کنترل های دیجیتال را ترجیح می دهند. هنگام انتخاب توجه کنید که می خواهید کنترلر دستگاه به کدام صورت باشد و شما با کدام نوع کنترل راحت تر هستید؟
با توجه به مدل دسته های گوناگون موجود، بهتر است به دسته اتو مورد نظرتان دقت کنید و در صورت امکان آن را امتحان کنید تا مطمئن شوید که به راحتی می توانید از آن استفاده کنید. افراد مختلف با توجه به اندازه دستشان ممکن است با مدل های مختلفی احساس راحتی کنند. وزن اتو پرس نیز از اهمیت برخوردار است؛ در صورت امکان اتو را زمانی که تانک آن پر از آب است تست کنید.

اتو پرس


وسایل جانبی اتو پرس:


• – بطری اسپری کردن آب: گاهی برای پاشیدن آب برروی پارچه های ضخیم استفاده می شود.
• – مخزن درجه بندی شده برای پرکردن تانک آب: معمولا به همراه اتو این مخزن وجود دارد.
• – بالشتک اتو کشی: در برخی موارد به کار اتو کردن لباس های مختلف کمک می کند.
• – پایه اتو پرس: استفاده از اتو پرس بدون پایه مخصوص آن امکان پذیر نیست. تقریبا تمام شرکت های سازنده اتو پرس پایه اتو مخصوص محصول خود را تولید کرده و در اختیار مصرف کننده قرار می دهند. برخی پایه ها قابلیت تنظیم ارتفاع را دارند. چنین پایه هایی ترجیح دارند زیرا امکان استفاده از اتو را برای افراد مختلف فراهم می کنند.

 

*ضمانت نامه:
همانند تمام وسایل برقی با وجود اینکه وجود ضمانت نامه مبلغی به قیمت دستگاه اضافه می کند، ولی خریدن دستگاه به همراه ضمانت نامه توصیه می شود. در صورتی که از کسانی هستید که ماییلید حتما اتوی خود را به همراه ضمانت نامه خریداری کنید، در صورت امکان شرایط و امتیازات شرکت های ضمانت کننده مختلف را بررسی کنید و بهترین آن را برای خرید انتخاب کنید.

نکاتی مفید برای خرید اتوپرس

اتوپرسی با یک برنده شناخته شده و گارانتی معتبر بخرید. نباید اتوپرس را از بین برندهای ناشناخته و یا بدون گارانتی خریداری کنید.
باید بدانید بیشتر قصد دارید از اتو پرس برای اتوکسی چه نوع لباس ها و پارچه هایی استفاده کنید ؟ . پارچه هایی با الیاف طبیعی مانند لباس های کتانی و ابریشیمی و یا پارچه های ضخیم مانند جین و ... که به بخار بیشتری برای اتوکشی نیاز دارید ، اتویی با قابلیت اسپری بخار و بخار پرفشار برای آنها مناسب خواهد بود . اما اگر بیشتر پارچه هایی با الیاف مصنوعی یا ترکیبی را اتو می زنید ، نیاز به این اتوپرس با بخار قدرتمند نخواهید داشت . پس باید قبل از خرید بدانید بیشتر قصد اتوکشی چه نوع پارچه هایی را دارید و بعد از آن برای خرید اتوپرس مورد نظرتان اقدام کنید.
برای مدل های مختلف اتوپرسی دسته های متفاوتی وجود دارد و لازم است به دسته ی اتوی مورد نظرتان توجه داشته باشید و مدلی را انتخاب کنید که به راحتی می توانید از آن استفاده کنید. در واقع با توجه به اندازه دست خود با  مدل متفاوتی احساس راحتی خواهید داشت. وزن اتوپرس نیز اهمیت زیادی دارد ؛ باید اتو را با مخزن پر از آب تست کنید.
صفحه ی اتوپرس تاثیر زیادی روی قیمت آن دارد . معمولا در بازار اتوپرس هایی با صفحه های 26 ، 28 و 32 اینچی وجود داد . باید اندازه و سایز اتوپرس را با توجه به نیاز و تعداد اعضای خانواده تان انتخاب کنید . اگر یک اتو پرس 26 اینچی نیاز خانواده تان را تامین می کند، خرید اتوی 32 اینچی منطقی نیست و تنها هزینه اضافی برای شما خواهد داشت.
باید اتوپرسی با گارانتی معتبر خریداری کنید و همان طور که می دانید وجود ضمانت نامه به قیمت دستگاه اضافه می کند . اگر از جمله افرادی هستید که می خواهید اتوپرسی با ضمانت نامه معتبر خریداری کنید ، در صورت امکان امتیازات و شرایط شرکت های ضمانت کننده مختلف را بررسی کرده و بهترین شرکت را برای خرید انتخاب کنید.
باید در زمان خرید اتوپرسی به کنترل بخار نیز توجه داشته باشید . خیلی از خریداران به کنترل های پیچی یا ریلی عادت کرده اند اما عده ای هم کنترل های دیجیتالی را می پسندند . در هر حال کنترل های دیجیتال با کاربرد ساده تر علاقه مندان بیشتری دارد. اما انتخاب نوع کنترل بخار به خریدار بستگی دارد . پس در زمان خرید توجه کنید که می خواهید کنترل دستگاه به چه صورتی باشد و با کدام نوع کنترل راحت تر هستید؟
برای استفاده از اتو پرس نیاز به مهارت هایی دارید و برای مسلط شدن به آن باید تمرین کنید. پس در زمان خرید به این مساله توجه کنید و از قبل با طرز کار اتوپرس آشنا شوید.
در زمان خرید حتما وسایل جانبی اتوپرس را از فروشنده تحویل بگیرید.

.

نکات اعلام شده خرید اتو پرس توسط کارشناس لوازم خانگی

نانچه قصد خرید یک دستگاه اتوپرس را دارید بهتر است به نکاتی که در ادامه بیان می شوند توجه فرمایید.

پنل و نمایشگر دیجیتال: وجود این مشخصه علاوه بر زیبایی بیشتر اتوپرس، انجام تنظیمات شروع به کار و مشاهده وضعیت عملکردی دستگاه را آسان تر می کند.

حجم بخار خروجی: این مقدار که با واحد گرم بر دقیقه اندازه گیری می شود، نشان دهنده قدرت بخاردهی دستگاه بوده و بیشتر بودن این معیار موجب از بین رفتن راحت تر و سریع تر چروک ها از سطح لباس ها خواهد شد. در برخی از اتوها می توان برای مدت کوتاهی حجم بخار بیشتری ایجاد کرد که این قابلیت سیستم تشدید بخار (Steam Shot) نامگذاری شده است.

ظرفیت مخزن آب: هرچه ظرفیت مخزن آب بیشتر باشد مدت زمانی که به صورت مداوم می توانید به عملیات اتوکشی ادامه دهید بیشتر خواهد شد. ظرفیت مخزن آب اتوبخارها برحسب سی سی (CC) اندازه گیری می شود.

عرض کفی: هرچه عرض کفی دستگاه اتوپرس بیشتر باشد سطحی از پارچه ای که برای اتوکشی روی آن قرار می گیرد بیشتر است و این امر کار را راحت تر می کند ولی بهتر است این معیار متناسب با فضای موجود برای قراردادن دستگاه و نیاز کاربر درنظرگرفته شود.

قدرت بخار: این مشخصه فنی براساس کیلوگرم بر سانتیمتر (kg/cm) اندازه گیری می شود که نشان دهنده توانی است که بخار خروجی از منفذهای کفی دستگاه می تواند به صورت عمود بر سطح پارچه وارد کند. هرچه قدرت بخار دستگاه بیشتر باشد چروک پارچه ها راحت تر و سریع تر برطرف می شود.

قابلیت تنظیم دما: وجود این ویژگی به کاربر این امکان را می دهد که با توجه به جنس پارچه و میزان چروک آن، دمای بخار خروجی دستگاه را تنظیم کند تا هم به پارچه های ظریف تر آسیبی نرسد و هم در مصرف برق صرفه جویی شود.

قابلیت عملکرد به صورت خشک: این قابلیت برای زمانی مناسب است که پارچه مورد نظر رطوبت کافی را داراست و یا به دلیل جنس خاصی که دارد باید به صورت خشک اتوکشی شود، لذا نیازی به بخار دستگاه ندارد.

قطع کن اتوماتیک: نحوه عملکرد این ویژگی بدین ترتیب است که چنانچه در حین استفاده از دستگاه دو صفحه ی بخارده و کفی بیش از مدت زمان معینی روی یکدیگر قرار گیرند، سیستم به طور اتوماتیک قطع شده و مانع آسیب رسیدن به پارچه می شود.

قفل صفحه پرس: وجود این ویژگی به منظور جلوگیری از خطرات احتمالی برای کودکان توصیه می شود.

نشانگر آماده به کار: یک ویژگی پر کاربرد است که آمادگی دستگاه از نظر رسیدن به دمای تنظیم شده برای تولید بخار و شروع اتوکشی را به کاربر اطلاع می دهد.

پایه اتوپرس : از اتوپرس تنها می توانید روی پایه استفاده کنید. تمام شرکت های سازنده اتوپرس پایه اتو مخصوص محصول را تولید کرده و در اختیار خریدار قرار می دهند. بعضی از پایه ها را می توانید کوتاه یا بلند کنید. پایه هایی با قابلیت تنظیم ارتفاع ارجحیت دارند زیرا برای هر فرد با هر قدی قابل استفاده است.
مخزن درجه بندی شده برای پرکردن آب.
بطری اسپری کردن آب که برای پاشیدن آب روی پارچه های ضخیم کاربرد دارد.
بالشتک اتوکشی که گاهی برای اتوکردن بعضی لباس ها مورد نیاز است.


راهنمای خرید و انتخاب اتوپرس راهنمای خرید اتوپرس راهنمای خرید جهیزیه راهنمای خرید لوازم خانگی لوازم خانگی جهیزیه اتوپرس اتوپرس مناسب بهترین اتوپرس

نویسنده:


Elham
Elham

هشدار! کاربر گرامی برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
عضویت ورود به حساب کاربری