علت بخار ندادن اتو پرس

بلاگ آموزشی ژور

بهترین مفید ترین مطالب آموزشی را در ژور بخوانید

علت بخار ندادن اتو پرس

علت بخار ندادن اتو پرس

ادمین
1399/05/26
0
96

مختصر مقاله:
مشکل بخار ندادن اتو پرس را در بیش تر مواقع می توانید با بررسی مخزن آب و یا تنظیم درجه حرارت بر طرف کنید. در صورتی که مشکل بر طرف نشد، این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا با سایر علت های بخار ندادن اتو پرس آشنا شویم.

بررسی دلایل بخار ندادن اتو پرس

• مخزن آب به درستی وصل نیست
مخزن آب اتو پرس را چک کنید تا به درستی متصل شده باشد. در صورتی که این مخزن در جای خودش قرار نگرفته باشد، پمپ دستگاه با اینکه کار می کند ولی بخاری از اتو پرس خارج نمی شود. همچنین فیلتر داخل مخزن را هم چک کنید تا به درستی در جای خودش قرار گرفته باشد.

• درجه حرارت پایین در بخار ندادن اتو پرس
پارچه های نایلونی و ابریشمی در اثر برخورد به بخار آب ممکن است جمع شوند. به همین منظور روی دمای پایین تنظیم می شود . در این حالت بخار اتو کم است و صدای پمپ به گوش نمی رسد. پس بهتر است در اولین قدم دمای اتو پرس را تنظیم کنیم. برای پارچه های کتان و لی دمای دستگاه را بالا تر برده و ۱۰ دقیقه صبر کنید تا گرم شود و شروع به تولید بخار کند.

•اشباع شدن فیلتر
کار فیلتر اتو پرس گرفتن املاح داخل آب می باشد. در صورتی که فیلتر در اثر جذب این املاح اشباع شده باشد نیاز به تعویض دارد. برخی مدل های اتو پرس مجهز به سیستم هشدار اشباع شدن فیلتر می باشد و نمایش این آلارم موجب بخار ندادن اتو پرس می شود. اگر اتو پرسی خود را تازه خریدید بهتر از فیلتر آن را به مدت ۲۴ ساعت در داخل آب قرار دهید تا آب از داخل فیلتر عبور کند و سپس فیلتر را جا بزنید.

•اتمام آب مخزن موجب بخار ندادن اتو پرس می شود
کار کردن اتو پرس بدون آب باعث بخار ندادن اتو پرس و آسیب دیدن پمپ هوا می شود. بهتر است قبل از استفاده از دستگاه آب مخزن را چک کنید. برای پر کردن مخزن اتو پرس بهتر است از آب مقطر استفاده کنید. آب شهری دارای املاح است و موجب رسوب گرفتن دستگاه و در نتیجه خرابی آن می شود.

•استفاده مرتب از دستگاه
بهتر است از اتو پرس هفته ای یکبار استفاده کنید تا از رسوب گرفتن دستگاه جلوگیری شود. اگر از دستگاه کم استفاده می کنید باید مخزن آب آن را خالی کنید تا رسوب نگیرد.

• نقص فنی در بخار ندادن اتو پرس
در صورتی که بخار ندادن اتو پرس هیچ کدام از دلایل بالا را نداشت به احتمال زیاد دچار نقص فنی شده است که در این حالت بهتر است سرویس اتو پرس توسط تعمیرگاه مجاز اتوپرس انجام شود


علت بخار ندادن اتو پرس اتو پرس نگهداری اتو دلیل خراب شدن اتوپرس راهنمای اتوپرس جهیزیه سایت ژور اتو

نویسنده:


Elham
Elham

هشدار! کاربر گرامی برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
عضویت ورود به حساب کاربری