فواید سرخ کن بدون روغن

بلاگ آموزشی ژور

بهترین مفید ترین مطالب آموزشی را در ژور بخوانید

فواید سرخکن های بدون روغن رو بدونیم

فواید سرخکن های بدون روغن رو بدونیم

ادمین
1399/02/05
0
874

مختصر مقاله:
مگه میشه بدون روغن چیزی رو سرخ کرد،بله با سرخ کن های بدون روغن میشه

 

مدل های مختلف سرخ کن بدون روغن برای سرخ کردن نیاز به روغن کمی دارند و در برخی از مدل ها هیچ روغنی برای سرخ کردن نیاز ندارند. این نوع از سرخ کن مجهز به محفظه ای است که در هنگام کار کردن دمای آن به ۲۰۰ درجه هم می رسد در نتیجه سبب ایجاد یک پخت متفاوت شده و ماده غذایی از هر طرف در تماس با گرما قرار می گیرد در نتیجه قسمت بیرونی مواد غذایی کاملا ترد و درون آن آبدار می شود.

سرخ کن بدون روغن را می توان یکی از لوازم خانگی کوچک با مزایای بسیار نسبت به مدل های سرخ کن معمولی دانست که همین مزایا سبب برتری ایر فرایرها نسبت به مدل های معمولی می شود.

۱- میزان کالری و چربی در مواد غذایی پخته شده با سرخ کن های بدون روغن بسیار کم است از این رو شما دیگر نگران مبتلا شدن به چربی خون و بیماری های قلبی و اضافه وزن نخواهید بود.

۲- به دلیل اینکه هوای داغ در اطراف مواد غذایی پخش شده و حاوی قطرات روغن است با حداقل روغن، غذا کاملا ترد و خوشمزه می شود.

۳- در این سرخ کن ها از مقداری روغن به اندازه یک قاشق غذا خوری استفاده می کنید تا رنگ و بافت غذا بهتر حفظ شود اما در سرخ کن های معمولی نیاز به استفاده از روغن در حجم بالا است.

۴- سرخ کن های بدون روغن میزان چربی مواد غذایی را نسبت به سایر روش های آشپزی کاهش می دهند برای مثال یک سینه مرغ سرخ شده در روغن ۳۰ درصد بیشتر نسبت به سینه کبابی شده چربی دارد اما میزان چربی در پخت سینه در سرخ کن های بدون روغن  تا ۷۵ درصد نسبت به روش های سنتی کاهش پیدا می کند.

۵- اگر دوست دارید بدون حذف وعده غذایی وزن خود را کم کنید ما به شما خرید سرخ کن بدون روغن را پیشنهاد می کنیم. این دستگاه ها را می توان دستگاه هایی ایده ال برای پخت غذاهای رژیمی دانست.

۶- پخت مواد غذایی در روغن علاوه بر داشتن چربی و کالری بالا حاوی ترکیبات مضری نظیر آکریل‌آمید است، این ترکیبات سبب افزایش سرطان کلیه، اندومتر رحم و تخمدان می شوند در حالی که در سرخ کن های بدون روغن حدود ۹۰ درصد میزان آکریل‌آمید در مواد غذایی سرخ شده کاهش پیدا می کند.

۷- سرخ کن های بدون روغن به دلیل استفاده کم از روغن و حتی نبود روغن نسبت به مدل های معمولی بسیار ایمن تر هستند و به راحتی نیز تمیز می شوند.

۸- شما از این سرخ کن ها می توانید برای تهیه و پخت انواع کیک وشیرینی نیز استفاده کنید.

در نهایت می توان گفت که خرید سرخ کن بدون روغن انتخابی ایده آل برای کسانی است که دوست دارند غذاهایی سالم تر با کالری و چربی کمتر را مصرف کنند و به حفظ سلامتی خود کمک کنن

 


سرخکن سرخکن بدون روغن سرخ کن فواید سرخکن فواید سرخکن بدون روغن وسایل برقی اشپزخانه خرید سرخکن برای جهیزیه وسایل خانگی جهیزیه راهنمای خرید جهیزیه لیست جهیزیه لوازم خانگی راهنمای خرید لوازم خانگی

نویسنده: الهام هستم فارغ تحصیل ارشد تجارت الکترونیک وعلاقه مند به تولید محتوا در زمینه های اموزش کار با وسایل برقی خانگی و تجربه های خانه داری


Elham
Elham

elham.saadat.mnsh@gmail.com

هشدار! کاربر گرامی برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
عضویت ورود به حساب کاربری