راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

بلاگ آموزشی ژور

بهترین مفید ترین مطالب آموزشی را در ژور بخوانید

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

ادمین
1398/11/19
0
190

مختصر مقاله:
هنگام خرید ماشین ظرفشویی باید دقیقا به چه چیزهایی توجه کرد

 

 

امروزه با توجه به تغییر شیوه زندگی و کمبود زمان و همچنین نیاز به بهبود در عملکرد از نظر شستشو و کاهش مصرف آب، برق و مواد شوینده، نیاز به وجود ماشین ظرفشویی در هر خانه ای احساس می شود. زمانیکه قصد خرید یک ماشین ظرفشویی را دارید تنوع و گستردگی زیادی از نظر ویژگی ها، قابلیت ها و مشخصات عملکردی را باید در نظر بگیرید. همچنین قیمت کالا نیز از جمله آیتم هایی است که می بایست مدنظر قرار گیرد.

ابعاد، نوع و ظرفیت: اولین نکته ای که باید مد نظر قرار بگیرد متناسب بودن ابعاد ماشین ظرفشویی بافضایی است که در آشپزخانه برای آن در نظر گرفته شده است. همچنین بایستی از وجود شیر آب و محل تخلیه فاضلاب در نزدیکی جایگاه قرارگیری ماشین ظرفشویی اطمینان حاصل نمود. از نظر نوع و ظرفیت، ماشین های ظرفشویی به دو دسته رومیزی و زمینی (استاندارد) تقسیم می شوند که ماشین های رومیزی دارای ظرفیت های ۴ تا ۸ نفره و ماشین های ظرفشویی زمینی دارای ظرفیت های ۱۲ تا ۱۶ نفره می باشند.

قابلیت های شویندگی: ماشین های ظرفشویی اغلب به سیستم های پیشرفته شستشو مجهز هستند و به گونه ای طراحی شده اند تا بتوانند بخش های مختلف ظروف را به خوبی تمیز نموده و از مواد غذایی به ویژه چربی ها پاک سازند. در مدل های پیشرفته تر، برنامه های شستشوی اضافی به مصرف کننده این امکان را می دهند تا با انتخاب برنامه متناسب با نوع و وضعیت ظروف، شستشو را به بهترین شکل مورد نظر انجام دهد.

دسته جدیدی از ماشین های ظرفشویی به گونه ای هوشمند طراحی شده اند که با استفاده از یک سیستم تشخیص میزان کثیفی ظروف، به طور خودکار نسبت به تنظیم دمای آب، زمان شستشو و تعداد دفعات آبکشی اقدام می کنند.

مصرف بهینه انرژی: در طی یک دهه اخیر، با پیشرفت تکنولوژی تولید ماشین های ظرفشویی متناسب با بهبود عملکرد این دستگاه، میزان مصرف انرژی آن نیز کاهش یافته که این امر موجب کارایی هرچه بیشتر این دستگاه گردیده است. از آنجاییکه این دستگاه از جمله لوازم برقی خانه است که ممکن است در طول روز چند مرتبه مورد استفاده قرار گیرد، لذا در هنگام خرید توجه به رده مصرف انرژی و همچنین دارا بودن قابلیت تأخیر در شروع به کار جهت موکول کردن عملیات شستشو به زمان های خارج از اوج مصرف، بسیار مهم می باشد.

ویژگی ها و مشخصات مهم ماشین های ظرفشویی عبارتند از:

پنل و نمایشگر دیجیتال: به منظور نمایش برنامه و مرحله شستشو، زمان باقیمانده از شستشو و همچنین نمایش پیام های هشدار از جمله هشدار اتمام نمک از آن استفاده می شود.

سطح صدای حین عملکرد: همانطور که مشخص است سطح صدای دستگاه هرقدر کمتر باشد، دستگاه مناسب تر است.

تعداد آب پاش: تعداد بیشتر آب پاش ها و همچنین نحوه قرارگیری آنها موجب رسیدن آب به تمام نقاط محفظه دستگاه شده که این امر باعث تمیز شدن بهتر ظروف می گردد.

تعداد و نحوه قرارگیری سبدها: معمولاً ماشین های ظرفشویی دارای ۲ سبد اصلی می باشند که در اکثر مدل ها یک سبد کوچک اضافی برای قرار دادن قاشق، چنگال و کارد در نظر گرفته شده است. نکته مهم دیگری که در مورد سبدها باید به آن توجه نمود قابلیت و نحوه جابجایی سبدها می باشد. در برخی مدل ها برای تغییر ارتفاع سبد ها، با استفاده از یک اهرم، سبد به صورت آسانسوری و بدون نیاز به بیرون آوردن به بالا و پائین تغییر وضعیت می دهد در حالیکه در دیگر مدل ها سبد می بایست به طور کامل از داخل محفظه بیرو ن آورده و جابجا شود.

قابلیت تأخیر در شروع: با استفاده از این قابلیت مصرف کننده می تواند پس از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی، شروع به کار دستگاه را به تأخیر بیاندازد و دستگاه بعد از زمان مورد نظر به طور اتوماتیک شروع به کار کند. این ویژگی برای موکول کردن زمان شستشو به ساعات خارج از اوج مصرف و درنتیجه کاهش هزینه برق مصرفی بسیار مفید است.

قابلیت کارکرد با نصف ظرفیت: این ویژگی این امکان را فرآهم می کند تا در صورت عدم تکمیل ظرفیت، دستگاه با نصف توان شروع به شستشو کند و به این ترتیب مصرف آب، برق و مواد شوینده به نصف کاهش می یابد.

سیستم تشخیص میزان کثیفی ظروف (Soil Sensor): این سیستم به طور هوشمند میزان کثیفی ظروف را تشخیص داده و به طور خودکار نسبت به تنظیم دمای آب، زمان شستشو و تعداد دفعات آبکشی اقدام می کند که این امر باعث تمیزی هرچه بیشتر ظروف و کاهش مصرف برق و مواد شوینده می شود.

قفل کودک: مجهز بودن پنل ماشین ظرفشویی به این ویژگی از اعمال تغییرات ناخواسته برروی تنظیمات دستگاه توسط کودکان جلوگیری میکند.


ماشین ظرفشویی راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

نویسنده: الهام هستم فارغ تحصیل ارشد تجارت الکترونیک وعلاقه مند به تولید محتوا در زمینه های اموزش کار با وسایل برقی خانگی و تجربه های خانه داری


Elham
Elham

elham.saadat.mnsh@gmail.com

هشدار! کاربر گرامی برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
عضویت ورود به حساب کاربری